Dobra zabawa w dniu Święta Pieczonego Ziemniaka

W ostatnią sobotę, 26 września, odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka na boisku przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Dębowej Kłodzie.

Na ten dzień zaplanowanych zostało szereg atrakcji dla całej rodziny. Wydarzenia tego dnia rozpoczęły się uroczystym otwarciem trybun. Pierwszą atrakcją tego dnia były pokazy strażackie Jednostek Ochotniczej Straży PożarnejUhnin i Chmielów pod kierownictwem Gminnego Komendanta Ochrony Przeciwpożarowej Pana Janusza Słomkowskiego. Gwoździem programu był występ Teatru Profilaktycznego MASKA z Krakowa, który zaprezentował spektakl pt. " Prastara Książnica skarb i tajemnica". Po czym dzieci wzięły udział w animacji " Na naszej wesołej farmie" prowadzonej przez Panie z teatru MASKA. Następnie zgłoszeni uczestnicy wystartowali w Rodzinnych Eliminacjach Sportowych. Były to konkurencje dla dzieci i ich rodziców - ziemniaczany slalom, rzut do celu oraz zbieranie ziemniaków na czas. Nieopisaną pomocą przy Rodzinnych Eliminacjach Sportowych wykazali Panowie : Andrzej Daszczyk – trener i prezes Klubu Sportowego Dąb oraz opiekun „Orlik” w Dębowej Kłodzie oraz Andrzej Jaszcz – nauczyciel wychowania fizycznego w SP Kodeniec oraz opiekun „ Orlik” w Kodeńcu. Zwycięzcy otrzymali nagrody za I, II, III oraz IV miejsce. Pozostali uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Na zakończenie tego dnia na zebranych mieszkańców czekały kiełbaski z grilla. Tego dnia pogoda była niepewna jednak ostatecznie dzień ten minął pod hasłem dobrej zabawy.

Wszystkie realizowane zadania  były zgodne z obowiązującymi przepisami dotyczących organizowania imprez sportowych wydanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania COVID- 19.

Organizatorem Święta Pieczonego Ziemniaka był Gminny Ośrodek Kultury w Dębowej Kłodzie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębowej Kłodzie przy pomocy Jednostek OSP w Dębowej Kłodzie.